Museum collage voertuigen

AF B1600 DF 533 - Verhuiswagen

Bouwjaar: 1974
Periode oorspronkelijk gebruik: 1974 – 1995
Regio gebruik: Europa
Motor: DAF 615 dieselmotor.
Vermogen: 126 pk bij 2.250 t/min

Bouwwijze
Tapissière, met vaste spiegelbak, verhoogde laadklep en dubbele zijdeur. De opbouw is van aluminium. Wielbasis: 5,45 m, Inhoud: ca. 35 m3, Lengte: 10,50 m. Vering: Luchtvering op achteras.

Geschiedenis
Deze verhuiswagen is in 1975 in gebruik genomen en was toen hypermodern. Hij is voorzien van luchtvering, wat destijds nog niet door DAF werd geleverd. Deze is ingebouwd in Duitsland. Van dit type wagen heeft Visser Carrosserie er ongeveer 30 tot 40 gebouwd in verschillende conversies. De wagen was toen voorzien van een Ratcliff-laadklep, die tot halverwege laadbakhoogte kon komen. Hier kon een tweede vloer worden gelegd. De wagen was voorzien van laadbakverwarming!

Deze DAF werd bij Saan ingezet voor het uitvoeren van privé- en bedrijfsverhuizingen in Nederland en Europa. De wagen is uitgerust met een dubbele zitcabine. De achterbank kan worden omgebouwd tot twee bedden. Vanwege slijtage is de laadklep verwijderd. De wagen is altijd eigendom geweest van Saan.

DAF A3200 DD 500 - Bakwagen

Bouwjaar: 1965
Periode oorspronkelijk gebruik: 1970 – 1985
Regio gebruik: Nederland
Motor: 6-cilinder DAF DD575 diesel
Vermogen: 125 pk bij 2.500 t/min

Bouwwijze
Stalen cabine, open laadbak, 20” wielen, banden Michelin 8.25 x 20.

Geschiedenis
Vanaf de jaren ‘70 zette Saan deze voorganger van onze moderne bakwagens met kraan in voor het vervoer van veel verschillende materialen voor een diverse groep klanten. Dit exemplaar is geen originele Saan-wagen. Deze DAF was voorheen als tankwagen in gebruik bij het Nederlands Lucht– en Ruimtevaartcentrum in de Noordoostpolder. Toen hij overbodig werd dacht men aan het Saan Museum en daar had men wel interesse. De wagen is door de medewerkers van het museum opgeknapt, voorzien van een Hiab-kraan en vervolgens in de juiste kleuren gespoten.

DAF T2000 DO 300 - Trekker Nooteboom

Bouwjaar: 1960
Periode oorspronkelijk gebruik: 1962 – 1973
Regio gebruik: Nederland
Motor: 6-cilinder lijnmotor, diesel. Handgeschakeld, achterwielaandrijving
Vermogen : 40 pk bij 2200 t/min

Bouwwijze
Chassis/cabine in trekkeruitvoering. Materiaal chassis: staal, cabine: staal.

Geschiedenis
Dit type trekker werd veel gebruikt voor zwaar transport door heel Nederland. De eerste Daf 2000 DO werd door Saan in 1968 in gebruik genomen voor de uitvoering van zwaar transport in met name de bouw, voor transport van bijvoorbeeld heimachines, draglines en bouwkranen. De laatste 2000 DO werd in 1973 vervangen door een Daf 2600 van het eerste type.

Deze Daf heeft nooit bij Saan dienstgedaan. Dit exemplaar komt van elders en is geheel gerestaureerd in de huisstijl van Saan. Het Saan Museum bezit ook nog een bijbehorende Nooteboom dieplader die nog gerestaureerd moet worden.

PPM 14-07 C - Mobiele hijskraan

Bouwjaar: 1985
Periode oorspronkelijk gebruik: 1985 – 2000
Regio gebruik: Nederland
Gewicht: 15,6 ton
Capaciteit: 14 ton

Geschiedenis
Deze kraan werd in 1985 nieuw toegevoegd aan de vloot. Het voordeel van deze kraan was dat hoe meer de mast werd opgetopt, het ballastblok naar binnen kwam. Daarmee kon je in hele smalle ruimtes werken. Dat was zeer handig in de binnenstad van Amsterdam!

Nadat hij buiten gebruik werd gesteld werd hij door de vrijwilligers van het Saan Museum gerestaureerd. Hij is nog steeds in bezit van het Saan Museum maar vormt geen onderdeel meer van de permanente tentoonstelling.

Commer BF2523 - Gesloten bestelwagen

Bouwjaar: 1959
Periode oorspronkelijk gebruik: 1962 – 1979
Regio gebruik: Diemen
Motor: 4-cilinder lijnmotor benzine 2266 cc
Vermogen: 52 pk bij 3.400 t/min

Bouwwijze
Opbouw: staal, cabine en laadruimte uit één stuk. Deze heeft 16″ wielen met Vredenstein-banden.

Geschiedenis
De Commer werd naar ontwerp van Rootes Group gebouwd door British Light Steel Pressings. Oorspronkelijk werd deze gebouwd voor Van Gend & Loos in opdracht van de Nederlandse Spoorwegen. Daarna werd de Commer door de brandweer in Diemen aangeschaft als brandweerwagen. Toen hij vervolgens door de brandweer werd afgeschreven is hij door Saan overgenomen en gebruikt als bestelwagen.

Peugeot 202 UH - Gesloten bestelwagen

Bouwjaar: 1947
Periode oorspronkelijk gebruik: 1950 – 1960
Regio gebruik: Diemen – Amsterdam
Motor: Motor 4-cilinder
Vermogen: 30 pk bij 3.500 t/min

Bouwwijze
Opbouw: hot frame bekleed met staalplaat, Cabine: staal. Wielen 17″ met Michelin 4.00 x 17.

Geschiedenis
Deze Peugeot, geproduceerd door Peugeut Sochaux werd gebruikt als bestelwagen voor het vervoer van kleine goederen van Diemen naar omliggende gemeenten. Dit exemplaar is door onze museummedewerkers geheel gerestaureerd en in de originele kleur gespoten en voorzien van de belettering uit de jaren ’50.